ECS Inc. International ECS-200-20-23B-TR
Mfr. Part # :
ECS-200-20-23B-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-200-20-23B-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-200-20-23B-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-64
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)