Aker Technology USA C6S-10.000-18-1015-R
Mfr. Part # :
C6S-10.000-18-1015-R
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
C6S-10.000-18-1015-R PDF
Price is not available, please RFQ
C6S-10.000-18-1015-R Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)