Aker Technology USA C5S-26.000-18-1015-R
Mfr. Part # :
C5S-26.000-18-1015-R
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
C5S-26.000-18-1015-R PDF
Price is not available, please RFQ
C5S-26.000-18-1015-R Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)