Aker Technology USA C2E-24.576-10-3030-CT
Mfr. Part # :
C2E-24.576-10-3030-CT
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
DataSheet
C2E-24.576-10-3030-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C2E-24.576-10-3030-CT Tech Specifications
  • Series:C2E
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24.576 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)