Fox Electronics FC7BACBMI25.0-T1
Mfr. Part # :
FC7BACBMI25.0-T1
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC7BACBMI25.0-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC7BACBMI25.0-T1 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)