Aker Technology USA C5S-20.000-10-1530-X-R
Manufacturer :
Aker Technology USA
Mfr. Part # :
C5S-20.000-10-1530-X-R
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
C5S-20.000-10-1530-X-R PDF
Price is not available, please RFQ
C5S-20.000-10-1530-X-R Tech Specifications
  • Series:C5S
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)