ECS Inc. International ECS-300-10-33B-CKM-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-300-10-33B-CKM-TR
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-300-10-33B-CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-300-10-33B-CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECS-33B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:30 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)