ECS Inc. International ECS-135.6-20-3X-TR
Mfr. Part # :
ECS-135.6-20-3X-TR
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 20PF SMD
DataSheet
ECS-135.6-20-3X-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-135.6-20-3X-TR Tech Specifications
  • Series:CSM-3X
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:13.56 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
  • Height - Seated (Max):0.091" (2.30mm)