Fox Electronics FC5BSBBMD24.576-T1
Mfr. Part # :
FC5BSBBMD24.576-T1
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC5BSBBMD24.576-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC5BSBBMD24.576-T1 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24.576 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)