IQD Frequency Products LFXTAL015055REEL
Mfr. Part # :
LFXTAL015055REEL
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
LFXTAL015055REEL PDF
Price is not available, please RFQ
LFXTAL015055REEL Tech Specifications
  • Series:HC49/4HSMX
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.150" W (11.40mm x 3.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)