Aker Technology USA C1E-25.000-6-1015-X-CT
Mfr. Part # :
C1E-25.000-6-1015-X-CT
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
DataSheet
C1E-25.000-6-1015-X-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C1E-25.000-6-1015-X-CT Tech Specifications
  • Series:C1E
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:6pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)