ECS Inc. International ECS-300-8-47Q-CES-TR
Mfr. Part # :
ECS-300-8-47Q-CES-TR
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
ECS-300-8-47Q-CES-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-300-8-47Q-CES-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1247Q
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:30 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)