TXC Corporation 9C-10.000MBBK-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
9C-10.000MBBK-T
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
9C-10.000MBBK-T PDF
Price is not available, please RFQ
9C-10.000MBBK-T Tech Specifications
  • Series:9C
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:HC-49S
  • Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)