Aker Technology USA C3E-24.000-4-1015-R3
Mfr. Part # :
C3E-24.000-4-1015-R3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 4PF SMD
DataSheet
C3E-24.000-4-1015-R3 PDF
Price is not available, please RFQ
C3E-24.000-4-1015-R3 Tech Specifications
  • Series:C3E
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:4pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)