Aker Technology USA C6S-14.7456-20-1010-CT
Mfr. Part # :
C6S-14.7456-20-1010-CT
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
DataSheet
C6S-14.7456-20-1010-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C6S-14.7456-20-1010-CT Tech Specifications
  • Series:C6S
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:14.7456 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)