TXC Corporation 8Z-24.000MEEQ-T
Manufacturer :
TXC Corporation
Mfr. Part # :
8Z-24.000MEEQ-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
8Z-24.000MEEQ-T PDF
Price is not available, please RFQ
8Z-24.000MEEQ-T Tech Specifications
  • Series:8Z
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)