Aker Technology USA C3E-32.000-8-3030-X-M
Mfr. Part # :
C3E-32.000-8-3030-X-M
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
C3E-32.000-8-3030-X-M PDF
Price is not available, please RFQ
C3E-32.000-8-3030-X-M Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)