NDK NX5032SD-20MHZ-STD-CSY-1
Mfr. Part # :
NX5032SD-20MHZ-STD-CSY-1
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
NX5032SD-20MHZ-STD-CSY-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX5032SD-20MHZ-STD-CSY-1 Tech Specifications
  • Series:NX3225SC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Last Time Buy
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.193" L x 0.122" W (4.90mm x 3.10mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)