Aker Technology USA C6S-13.560-12-3030-X-R
Mfr. Part # :
C6S-13.560-12-3030-X-R
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
DataSheet
C6S-13.560-12-3030-X-R PDF
Price is not available, please RFQ
C6S-13.560-12-3030-X-R Tech Specifications
  • Series:C6S
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:13.56 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)