ECS Inc. International ECS-271.2-10-37-CKM-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-271.2-10-37-CKM-TR
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-271.2-10-37-CKM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-271.2-10-37-CKM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1637
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27.12 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)