Aker Technology USA C1E-19.200-4-3030-X-R3
Mfr. Part # :
C1E-19.200-4-3030-X-R3
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 4PF SMD
DataSheet
C1E-19.200-4-3030-X-R3 PDF
Price is not available, please RFQ
C1E-19.200-4-3030-X-R3 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:19.2 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:4pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)