ECS Inc. International ECS-384-CDX-1983
Mfr. Part # :
ECS-384-CDX-1983
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
DataSheet
ECS-384-CDX-1983 PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-384-CDX-1983 Tech Specifications
  • Series:ECS-CDX
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±40ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)