ECS Inc. International ECS-.327-7-16-C-TR
Mfr. Part # :
ECS-.327-7-16-C-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
DataSheet
ECS-.327-7-16-C-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-.327-7-16-C-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-16
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):90 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)