NDK NX2520SG-38.4M-STD-CTX-1
Mfr. Part # :
NX2520SG-38.4M-STD-CTX-1
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
DataSheet
NX2520SG-38.4M-STD-CTX-1 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2520SG-38.4M-STD-CTX-1 Tech Specifications
  • Series:NX2520SG
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±12ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)