NDK NX2520SA-26.000000MHZ-B9
Mfr. Part # :
NX2520SA-26.000000MHZ-B9
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
NX2520SA-26.000000MHZ-B9 PDF
Price is not available, please RFQ
NX2520SA-26.000000MHZ-B9 Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:26 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)