ECS Inc. International ECS-374-8-48-CKY-TR
Mfr. Part # :
ECS-374-8-48-CKY-TR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
DataSheet
ECS-374-8-48-CKY-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-374-8-48-CKY-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-1048
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:37.4 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.013" (0.33mm)