Micro Crystal MS1V-T1K-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TA-QC-AU
Mfr. Part # :
MS1V-T1K-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TA-QC-AU
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
DataSheet
MS1V-T1K-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TA-QC-AU PDF
Price is not available, please RFQ
MS1V-T1K-32.768KHZ-12.5PF-10PPM-TA-QC-AU Tech Specifications
  • Series:MS1V
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:12.5pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Size / Dimension:0.240" L x 0.079" W (6.10mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.082" (2.08mm)