Aker Technology USA C3E-20.000-10-50100-X1-M
Mfr. Part # :
C3E-20.000-10-50100-X1-M
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
C3E-20.000-10-50100-X1-M PDF
Price is not available, please RFQ
C3E-20.000-10-50100-X1-M Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)