ECS Inc. International ECS-192-7-36TC-CZY-TR
Manufacturer :
ECS Inc. International
Mfr. Part # :
ECS-192-7-36TC-CZY-TR
Description
CRYSTAL 19.200MHZ 7PF WTHERM SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-192-7-36TC-CZY-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-192-7-36TC-CZY-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-2236TC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal (w/Thermistor)
  • Frequency:19.2 MHz
  • Frequency Stability:±12ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
  • Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)