ECS Inc. International ECS-80-18-30B-JEM-TR
Mfr. Part # :
ECS-80-18-30B-JEM-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
ECS-80-18-30B-JEM-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-80-18-30B-JEM-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-53B
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:8 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)