Aker Technology USA C1E-19.200-8-1015-CT
Mfr. Part # :
C1E-19.200-8-1015-CT
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
DataSheet
C1E-19.200-8-1015-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C1E-19.200-8-1015-CT Tech Specifications
  • Series:C1E
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:19.2 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)