Aker Technology USA C16-48.000-8-3030-R
Mfr. Part # :
C16-48.000-8-3030-R
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
C16-48.000-8-3030-R PDF
Price is not available, please RFQ
C16-48.000-8-3030-R Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:48 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)