Suntsu Electronics, Inc. SXT2248BA07-25.000MT
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
SXT2248BA07-25.000MT
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT2248BA07-25.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT2248BA07-25.000MT Tech Specifications
  • Series:SXT224
  • Package:Tape & Reel (TR)Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)