Suntsu Electronics, Inc. SXT32418EA48-38.400MT
Mfr. Part # :
SXT32418EA48-38.400MT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
DataSheet
SXT32418EA48-38.400MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT32418EA48-38.400MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)