Aker Technology USA C16-35.328-8-1520-CT
Mfr. Part # :
C16-35.328-8-1520-CT
Description
CRYSTAL 35.3280MHZ 8PF SMD
DataSheet
C16-35.328-8-1520-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C16-35.328-8-1520-CT Tech Specifications
  • Series:C16
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:35.328 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:8pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)