Suntsu Electronics, Inc. SXT21418DA38-40.000MT
Mfr. Part # :
SXT21418DA38-40.000MT
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
SXT21418DA38-40.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT21418DA38-40.000MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:40 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)