Aker Technology USA C1E-16.000-12-1520-R
Mfr. Part # :
C1E-16.000-12-1520-R
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
C1E-16.000-12-1520-R PDF
Price is not available, please RFQ
C1E-16.000-12-1520-R Tech Specifications
  • Series:C1E
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)