ECS Inc. International ECS-143-20-4DN
Mfr. Part # :
ECS-143-20-4DN
Description
CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF TH
DataSheet
ECS-143-20-4DN PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-143-20-4DN Tech Specifications
  • Series:HC-49US-DN
  • Package:Bulk
  • Frequency:14.31818 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
  • Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)