ECS Inc. International ECS-300-18-30BQ-DS
Mfr. Part # :
ECS-300-18-30BQ-DS
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
ECS-300-18-30BQ-DS PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-300-18-30BQ-DS Tech Specifications
  • Series:ECX-53BQ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:30 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)