Suntsu Electronics, Inc. SXT22418EE27-32.000MT
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
SXT22418EE27-32.000MT
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXT22418EE27-32.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT22418EE27-32.000MT Tech Specifications
  • Series:SXT224
  • Package:Tape & Reel (TR)Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:32 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)