Suntsu Electronics, Inc. SXT1147DC38-27.120MT
Mfr. Part # :
SXT1147DC38-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 7PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXT1147DC38-27.120MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT1147DC38-27.120MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27.12 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±25ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)