Suntsu Electronics, Inc. SXTHM212EA074-24.000MT
Mfr. Part # :
SXTHM212EA074-24.000MT
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXTHM212EA074-24.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXTHM212EA074-24.000MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Package / Case:HC-49/US
  • Size / Dimension:0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)