Micro Crystal MS3V-T1R-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QC-AU
Manufacturer :
Micro Crystal
Mfr. Part # :
MS3V-T1R-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QC-AU
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
MS3V-T1R-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QC-AU PDF
Price is not available, please RFQ
MS3V-T1R-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QC-AU Tech Specifications
  • Series:MS3V
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency:32.768 kHz
  • Frequency Stability:-
  • Frequency Tolerance:±20ppm
  • Load Capacitance:9pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):65 kOhms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Cylindrical Can, Radial
  • Size / Dimension:0.205" L x 0.055" W (5.20mm x 1.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.058" (1.48mm)