Suntsu Electronics, Inc. SXT11411AA38-40.000MT
Mfr. Part # :
SXT11411AA38-40.000MT
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 11PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXT11411AA38-40.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT11411AA38-40.000MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:40 MHz
  • Frequency Stability:±50ppm
  • Frequency Tolerance:±50ppm
  • Load Capacitance:11pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)