Suntsu Electronics, Inc. SXT21418CA38-25.000MT
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
SXT21418CA38-25.000MT
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXT21418CA38-25.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT21418CA38-25.000MT Tech Specifications
  • Series:SXT214
  • Package:Tape & Reel (TR)Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:25 MHz
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Frequency Tolerance:±25ppm
  • Load Capacitance:18pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)