Fox Electronics FC7BSCCMC10.0-T1
Mfr. Part # :
FC7BSCCMC10.0-T1
Description
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC7BSCCMC10.0-T1 PDF
Price is not available, please RFQ
FC7BSCCMC10.0-T1 Tech Specifications
  • Series:C7BS
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:10 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:20pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):110 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)