Suntsu Electronics, Inc. SXT22419CB38-16.000MT
Mfr. Part # :
SXT22419CB38-16.000MT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 19PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXT22419CB38-16.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT22419CB38-16.000MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:16 MHz
  • Frequency Stability:±25ppm
  • Frequency Tolerance:±25ppm
  • Load Capacitance:19pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)