Aker Technology USA C7S-24.576-10-1520-CT
Mfr. Part # :
C7S-24.576-10-1520-CT
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
DataSheet
C7S-24.576-10-1520-CT PDF
Price is not available, please RFQ
C7S-24.576-10-1520-CT Tech Specifications
  • Series:C7S
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24.576 MHz
  • Frequency Stability:±20ppm
  • Frequency Tolerance:±15ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)