Suntsu Electronics, Inc. SXT21412FE27-27.000M
Mfr. Part # :
SXT21412FE27-27.000M
Description
CRYSTAL 27.000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
SXT21412FE27-27.000M PDF
Price is not available, please RFQ
SXT21412FE27-27.000M Tech Specifications
  • Series:SXT214
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27 MHz
  • Frequency Stability:±15ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)