Suntsu Electronics, Inc. SXT11412FB17-38.400MT
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
SXT11412FB17-38.400MT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT11412FB17-38.400MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT11412FB17-38.400MT Tech Specifications
  • Series:SXT114
  • Package:Tape & Reel (TR)Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:12pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)